top of page

VUCA HAFTALIK BÜLTEN

10.04.2022

Bloomberg, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın Twitter'ın yüzde 9,2'lik pasif hissesini satın aldığını duyurdu. Haberin ardından Twitter hisseleri açılış öncesi işlemlerde yüzde 28 yükseliş kaydetti.
Elon Musk, Twitter Inc.'in sosyal medya hizmetinde premium özellikler için ödeme yapan kullanıcılar için kimlik doğrulama onay işaretleri (mavi tik) hizmeti ve sıfır reklam sunmasını istiyor. Ayrıca Twitter Blue hizmeti için ödeme seçeneği olarak Doge kullanılabileceğini ekledi.

Meta, tarih olan kripto para projesi Diem (Eski adıyla Libra) sonrasında başka planlar yapıyor. Zuck Bucks gündemde. Zuck Bucks Meta çalışanları tarafından isimlendirilen bir lakap.
Zuck Bucks söylendiği kadarıyla bir kripto para değil. Yani bu paranın tüm kontrolü Meta’nın elinde olacak. Bu konuda henüz resmi bir doğrulama yok ancak Zuck Bucks’ın Meta servisleri (Facebook, WhatsApp, Instagram) içerisinde kullanılacak bir para birimi olarak planlandığı aktarılıyor. Kişilerin bunu kullanarak servis içerisinde bir şeyler alıp satabileceği söyleniyor. Meta’nın burada Roblox için hazırlanan ve büyük başarıya ulaşan oyun içi sanal para birimi Robux’tan ilham almış olabileceği belirtiliyor.