top of page

Türkiye'nin En Geniş Teknik Analiz Kütüphanesi

Ticarette ustalaşmak için kendi aklımızı geliştirmek, duygularımızı tanımak ve davranışlarımızı yönetebilmek gerekir. Başkasından tüyolar beklemek, tıpkı bir kitabı satın almak gibidir. O kitabı satın alarak sadece yazarın o anki bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. Üstelik yazar bir sonraki kitabında önceki kitabından tamamen farklı bir görüşü savunabilir, daha önce yanıldığını söyleyebilir. Şimdi hangisi doğru? Yazarın ilk kitabı mı yoksa ikincisi mi? Ya üçüncüde, üçüncü bir yöntem, bilgi sunmuşsa…
Trade yaparken başkalarının fikirlerini duymak iyidir. Ancak onlara bel bağlayarak kendimizi geliştiremeyiz. O sırada çok karlı bir tüyo da alsak o tüyo sadece onu veren kişinin bilgisinin bir ürünüdür.
Tüyolara bağlı bir kar, sonu uçurum olan bir yolda son sürat gitmeye benzer. Üstelik tüyo aldıkça uçuruma daha şiddetli bir şekilde sürüklenirsiniz.

Oysa kendimizi eğitmek güvenli bir yolculuk fırsatı sunar. Yanılsak da kendi stratejimiz gelişir. Hatalarımızdan ders çıkardıkça ilerleriz.

Bunun için iyi bir ticaret/trade eğitimi almak daha az riskle kendi aklımızı geliştirme şansı verir bize.

Vuca, sürekli bir eğitim ve gelişim fırsatı ile sizin kendi aklınıza yatırım yapmanıza destek olur. Yılların deneyimini hızlıca edinmenizi sağlar. Sadece eğitim değil sürekli bir rehberlik ile de yanınızda olmaya devam eder.

Trade psikolojisinin ilk adımı bu nedenle kendini tanımaktır. Kendimizi tanımak için kendimizle çalışmayı öğrenmek gerekir. Öğrenmek için zaman, emek, enerji, para ve bolca gözyaşı gerekir.

Sonunda ise kendinize açılan, hayatınızı zenginleştiren bir kapı bulursunuz.

Değişim ve gelişim yolculuğunda olanlara bin selam.

< Dr. Psikolojik Danışman Mahmut Bektaş >

bottom of page