top of page

Hyperledger Nedir

Hyperledger Nedir?

Hyperledger, açık kaynaklı blok zinciri projeleri etrafında istikrarlı ekosistemler oluşturmak için gerekli kaynakları ve altyapıyı bir araya getiren kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Hyperledger Foundation, satıcılar, son kullanıcılar, hizmet sağlayıcılar, yeni gelenler, akademisyenler vb. için tasarlanmış bir dizi kurumsal düzeyde blockchain yazılım projesine ev sahipliği yapar. Projeler ayrıca geliştirici topluluğu tarafından blockchain ağları veya ticari çözümler oluşturmak ve dağıtmak için tasarlanmıştır. Hyperledger Foundation personeli, Linux ekibinin bir parçası olarak açık kaynak projeleri için program yönetimi hizmetleri sağlama konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir.


Neden Hyperledger Vakfı?

Birçok firmanın verilerini paylaşmak için dağıtılmış bir veri tabanı kullanmak istediği durumlarda, her kullanıcının tek bir otoriteye güvenmesi mümkün değildir. Blok zincirinin ne yapması gerektiği bu noktada tam olarak ortaya çıkar. Blok zinciri teknolojisi, doğrudan işlemleri güvenli ve şeffaf hale getirir ve eşler arası bir ağın verimliliği ile çalışan sistemlere güveni arttırır. İşletmelerin bu teknolojiyi kullanması, iş yapma şekillerinde temel bir değişiklik yapar. Kurumsal bir yazılım çözümü olarak kullanıldığında, yeni ve güvenli altyapılar sağlar ve daha fazla verimsizlik ortadan kaldırılır.

Hedefleri Nelerdir?

Hyperledger Vakfı'nın birincil hedefi, blok zinciri çevresinde tarafsız, açık bir topluluk sağlamaktır. Kurum, sektörler arası platformların geliştirilmesini ve benimsenmesini teşvik etmek istiyor. Blockchain teknolojisine dair insanları eğiterek pazar fırsatlarından yararlanmalarını planlıyor.


21 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page