top of page

Snapshot (Anlık Durum Görüntüsü) Nedir

Snapshot (Anlık Durum Görüntüsü) Nedir?

Kripto para endüstrisi yüzlerce hatta binlerce kavrama ev sahipliği yapıyor. Snapshot’da bunlardan biridir. Bahsi geçen terim az bilinen cinsten diyebiliriz. Türkçe karşılığı Anlık Durum Görüntüsü olarak geçiyor. Snapshot, merkezi bir otoriteye güvenmeden herkesin herhangi bir şey için oy kullanmasına izin veren merkezi olmayan bir oylama sistemidir. Ethereum blok zincirini temel alır ve oylamalarda şeffaflık sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanır. Söz konusu uygulama, işletme yönetiminden çevrimiçi araştırmaya kadar her şey için tasarlanmıştır.


Anlık durum görüntüleri nasıl çalışır?

Anlık durum görüntüsü, işlemleri kaydetmek için dağıtılmış bir veri tabanı olan blok zincirine dayanır. Blok zincirleri son derece güvenilir ve şeffaftır. Üzerinde bulunan verilere saldırmak ya da silmek neredeyse imkansızdır. Bu şekilde oy verdiğinizde, oyununuz blok zincirine kaydedilecektir. Bu, oyunuzun güvenli olduğu ve değiştirilemeyeceği anlamına gelir. Ek olarak oylama sonuçları herkesin görmesi için blok zincirinde saklanır. Bu yöntemin diğer oylama sistemlerinden farkı herhangi bir merkezi otoriteye bağlılık gerektirmemesidir. Bu yöntemi kullanarak oyunlarınızın sayıldığından ve oylarınızın doğru olduğundan emin olabilirsiniz.

Anlık durum görüntülerinin avantajları nelerdir?

Anlık durum görüntüleri son derece güvenlidir. Oylar, blok zincirinde güvenli ve şeffaf bir şekilde saklanır. Bu sayede onu saldırılara karşı korur. Snapshot oldukça şeffaftır. Oylama sonuçları, herkesin görmesi için blok zincirinde saklanır. Bu şeffaflık, oylamayı adil ve doğru kılar. Kullanımı basittir. İnternete bağlı herhangi bir cihazı kullanarak dünyanın her yerinden oy kullanabilirsiniz. Snapshot, ilk merkezi olmayan oylama sistemidir. Bu, merkezi bir otoriteye güvenmeye gerek olmadığı anlamına gelir. Süreç çok hızlı ilerler. Sonuçlar, oylama süresi sona erdikten hemen sonra yayınlanacaktır.


Anlık durum görüntüleri nasıl kullanabilirim?

Snapshot sistemini kullanmak için projenizin Ethereum İsim Hizmeti'nde (ENS) mevcut bir profili olmalıdır. Bu profile sahip olduğunuzda, kaydı ENS'ye ekleyerek oylarınızın o adreste görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada, kullanıcıların ankete katılmak için gerekli kripto para birimini içeren bir cüzdan adresine ihtiyacı olacak. Kullanıcılar cüzdanlarını anlık görüntü web sitesine bağlar. Bu, kullanıcıların sitedeki açık tekliflere oy vermesine olanak tanır.

22 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page