top of page
vuca-borsa-team-sait-arslan.jpg

Sait ARSLAN

 

1985 – Mersin doğumlu olan Sait ARSLAN, üniversite yıllarına kadar Mersin’de yaşamış ve Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi’nde 5 yıl Kimya bölümünde okuduktan sonra, Anadolu Üniversitesi’nde 2 yıl İşletme bölümünde okumuştur.

 

Üniversite yıllarındaki girişimciliği ile Hindistan’dan el yapımı hediyelik eşyaları ithal edip Türkiye’de satmaya başlamıştır. Ayrıca; Hewlett Packard (HP) firmasının Türkiye Dağıtım, Organizayon ve Pazarlama şirketinde çalışmış ve devamında da Ankara Bölgesi’nden Sorumlu “Merchandiser”olarak çalışmaya devam etmiştir.

 

Çin’den LED aydınlatma ve modüler LED tabela sistemlerini Türkiye’ye ilklerden olup ithal ederek, Türkiye’de bayiliğe ve e-ticaret sistemine dayalı geniş bir satış ağı kurmuş ve olgunlaştırdıktan sonra şirketi devretmiştir.

 

Değişen koşullar ile birlikte ihracata yönelik çalışmalara başlamıştır. Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna, İsveç, Irak, Katar, Suriye, Hindistan gibi ülkelere ihracat yapmıştır.Ayrıca; Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika’da da şirketler kurmuştur. Dış Ticareti tüm yönleriyle tecrübe etmesi nedeniyle bu alanda gönüllü seminerler, canlı yayınlar, eğitimler ve danışmanlıklar vermiştir.

Facebook’ta yaklaşık 110 bin üyesi olan “Girişim Port” isimli sayfanın Onursal Başkanı’dır. Bir yandan, bu sayfada binlerce insana faydalı olabilecek gönüllü paylaşımlar yaparken; diğer yandan da, profesyonel dış ticaret eğitimleri ve danışmanlığı yürütmüştür.

 

12 yılı aşkın süredir profesyonel olarak finansal piyasaların teknik analiz kısmı içinde yer almaktadır ve tüm hayatını finansal piyasalarda ticaret yapmaya adamıştır.

 

Finansal Piyasalar ile ilgili ilk eğitimini, ABD ‘deki NASDAQ’ta uzun yıllar çalışmış ve sonrasında da büyük bir yatırım şirketinde yönetici olarak çalışmış eski bir borsacıdan almıştır. ABD CME Group tecrübesiyle yetişmiş üstatlardan çevrimiçi ve çevrimdışı özel eğitimler alarak bu konuda kendini geliştirmeye devam etmiştir. Wall Street’in çalışma zihniyetini ve ruhunu kavradıktan sonra tüm dünyaya bakış açısı değişmiştir. Yoğunlukla; Major, Minor ve Exotic Döviz paritelerinde ilerlerken,Future piyasalarına geçiş yapmıştır.

Kripto paralar, Türk Hisse senetleri, Viop ve ABD Hisse senetlerinde işlemler yapmaktadır.

 

Güncel olarak; “Finansal Piyasalarda Teknik Analiz” konusunda eğitimler ve eğitim danışmanlığı hizmetleri vermeye devam etmektedir. Söz konusu eğitimler, “Para Ekonomisinden Bilgi Ekonomisine Geçiş Süreci”nde referans ile gelen talep doğrultusunda başlamış ve giderek daha kurumsal yapıda ve daha geniş ölçekte devam etmiştir.

 

ISO 9001-8 Kalite Yönetim Sistemi, Kişisel Gelişim Varyasyonları, Beyin Kontrolü, Bilinçaltı Yönetimi, Vücut Dili, Konsantrasyon, Pazarlama Dili, Görünmeyeni Satmak konularında sertifikalara sahiptir.

bottom of page