top of page

VUCA HAFTALIK BÜLTEN

Güncelleme tarihi: 9 Eyl 2021

22.08.2021

BDDK-Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun verilerine göre bankaların kredi hacmi geçtiğimiz haftaya oranla 47 milyar 922 milyon lira artarak 3 trilyon 152 milyar 14 milyon seviyesine çıktı.ABD'de ekonominin ve işgücü piyasası koşullarının durumuna ışık tutan "Haftalık İşsizlik Başvuruları" bir hafta önceki verilere kıyasla 375 binden 348 bine düşerek ekonomik toparlanmanın devam ettiği yönünde önemli sinyaller verdi.
Haftalık İşsizlik Verileri (ABD)Vestel, Alman enerji şirketi E.ON için elektrikli araç şarj cihazlarını üreteceğini açıkladı.
Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdüren bir şirkettir. Vestel‘in üretim tesisleri Manisa şehrinde yer almaktadır. Manisa’da 1,1 milyon metrekare alan üzerine kurulu Vestel City, tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biridir.CoinGecko verilerine göre kripto paraların toplam piyasa değeri Cumartesi günü itibariyle 2 trilyon doları tekrardan aştı.Yüsek enflasyonla uğraşan bir başka Latin Amerika ülkesi Arjantin'in Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Bitcoin hakkında: "Bitcoin ve Kripto paralar için hayır dememiz için bir sebep yok." şeklinde ifadelerde bulundu.SEC Başkanı Gary Gensler, DeFi projelerinin düzenlemelerden/regülasyonlardan muaf olmayacağı yönünde ifadelerde bulundu. Bu açıklamanın ardından önümüzdeki dönemlerde SEC'in DeFi projeleri üzerine düzenlemeler getirilebileceği gündeme gelmiş bulunuyor.
SEC (The U.S. Securities and Exchange Commission / ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu: 
ABD'de bizdeki SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) gibi bağımsız bir idari otorite, merkezî denetleyici ve regüle edici bir kurum.

DeFi(Decentralized Finance) Merkeziyetsiz Finans: 
Kısaca blok-zincir ağları üzerine kurulan ve kullanıcılarına merkeze bağlı olmadan bir çok finansal uygulamayı hizmete sunduğu bir ekosistemdir.


GÜNCEL ANALİZ VE İÇERİKLERİMİZİ PAYLAŞTIĞIMIZ

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ :


YOUTUBE:

https://www.youtube.com/c/vucaborsa


TWITTER:

https://twitter.com/vucaborsa


INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/vucaborsa

245 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page