top of page

VUCA HAFTALIK BÜLTEN

Güncelleme tarihi: 17 Ağu 2021

27.06.2021


İspanya'nın en büyük 2. bankası BBVA, 6 ay süregelen testlerin ardından İsviçre'de yer alan özel bankacılık müşterilerine Bitcoin alım,satım ve yatırım hizmetlerini sunacağını açıkladı.


22 milyar dolardan fazla bir varlık yönetim firması olan Point72’nin Ceo’su Steve Cohen, kripto para piyasasına yatırım yaptığını ifade etti.ABD Senato Üyesi Cynthia Lummis Bitcoin’in %40 yenilenebilir enerji kullandığını ve bu noktada yenilebilir enerji kullanımının dünyadaki ortalamasının ise %12 olduğunu ifade etti.


Kripto camiasında adından sıklıkla söz ettiren Mcaffe Güvenlik Yazılım firmasının sahibi Amerikalı ünlü milyarder John Mcaffe İspanya'daki mahkemenin vergi kaçakçılığı suçlamasıyla karşı karşıya kalarak ABD'ye iade edilmesinin onaylanmasından birkaç saat sonra Barcelona'daki hapishane hücresinde ölü bulundu. İspanyalı yetkililer intihar girişimi olduğu yönünde açıklamalarda bulundular.


Marvel Entertainment firmasının NFT(Non-Fungible Token) atılımı: Marvel Entertainment bir blog yazısı ile VeVe Digital Collectibles isimli uygulamanın sahibi olan Orbis Blockchain Technologies Limited ile yeni bir ortaklık kurulduğunu duyurdu. Bu ortaklık sayesinde Marvel severler VeVe Digital Collectibles'ın Android ve iOS uygulaması üzerinden firmanın kendine has NFT ürünlerini, dijital çizgi romanları, 3D heykelleri satın alabilecek.Bunun yanında sahip olunan nadir dijital koleksiyon ürünleri de 3. kişiler tarafından da alınıp satılabilecek.İngiltere'de Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'i yasakladı. FCA aynı zamanda Binance'ın internet sitesi ile ilgili bir uyarı yayımlayarak insanları kripto varlıklardan yüksek kazanç elde edebileceklerini öne süren reklamlara karşı dikkatli olma yönünde çağrıda bulundu.İngiltere merkezli Trustee Savings Bank (TSB),5 milyon müşterisinin kripto borsalarına para transferlerini yasaklamayı planlıyor.Yasaklama sebebiyse bankanın bazı müşterilerinin son dönemlerde dolandırılmasının ardından artan şikayetler olduğu ifade ediliyor. Sababell Grubun yan kuruluşu olan TSB Bank'ın İngiltere, İskoçya ve Galler'de 536 şubesi mevcuttur.

13 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Staking Nedir

Kommentare


bottom of page