VUCA HAFTALIK BÜLTEN

16.01.2022

Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey, #Bitcoin'i yasal zeminde desteklemek için bir fon oluşturduğunu duyurdu.Dorsey, bu fonun özellikle #bitcoin geliştiricilerini ve yatırımcılarını dava sürecinde finansal anlamda destekleyeceğini ifade etti.

Elon Musk, #Dogecoin ile #Tesla araçlarının satın alınabileceğini duyurdu. Musk, geçtiğimiz günlerde Times Dergisi'nde yaptığı röportajda #Dogecoin 'in #Bitcoin 'den daha iyi bir ödeme aracı olduğunu da ifade etmişti.

Yargıç Netburn, SEC'in #Ripple aleyhine süregelen davada gizli tutulan belgelerini teslim etmesi gerektiğine karar verdi.

Yerli otomobil firmamız #Togg ile #AvaLabs işbirliği yaptı.

Visa, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ağlarının geleneksel finans kurumları ile bir köprü görevi görmesi amacıyla #Ethereum yazılım şirketi olan #ConsenSys ile ortaklık yapacağını duyurdu.

Binance Loans #Solana ve #Avax'ı teminat varlıkları kategorisine eklediğini duyurdu.
Dünyanın önde gelen ödeme devlerinden #PayPal tedavüle sokacakları stabil bir koin üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Ulusal Basketbol Ligi (NBA) oyuncularından Andre Iguodala & Klay Thompson maaşlarını #Bitcoin üzerinden alabilmek için Twitter Ceo'su Jack Dorsey'in sahibi olduğu #CassApp ile anlaştı.

İsviçre hükümeti, Citigroup ve Hypothekarbank,UBS, Credit Suisse, Goldman Sachs gibi önde gelen yatırım bankalarıyla dijital para ödemelerini test ettiğini duyurdu.


318 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör