top of page

VUCA HAFTALIK BÜLTEN

Güncelleme tarihi: 20 Eyl 2021

19.09.2021


Türkiye'de nitelikli yatırımcı ve iş gücünü Türkiye'ye çekmek amacıyla hazırlanan "Turkuaz Kart" uygulaması başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ilk Turkuaz Kartı iş adamı Steven Young'a teslim etti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırı 50 bin TL'nin üzerinde olan krediler için 36 aydan 24 aya indirilmesine karar verdi.

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye için bu yıl büyüme beklentisini %7,9'dan % 9,2'ye çıkardı. Raporda küresel ekonominin 2021 yılı büyüme tahminiyse %6,3’den %6'ya düşürüldü.


ABD’de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı haftalık 332 bine çıkarak yeniden yükselişe geçti. İşsizlik maaşı başvuruları, bir önceki haftalarda Kovid-19 salgın döneminin en düşük seviyesine gerilemişti.Deniz taşımacılığının bir türü olan kuru yük taşımacılığının günlük ticari faaliyetlerini gösteren ve İlgiltere'de günlük yayınlanan önemli endekslerden Baltık Kuru Yük Endeksi (BALTIC DRY INDEX) verilerine göre taşıma (navlun) ücretleri 2020 Mart ayından (pandemiden) bu yana yaklaşık 10 kat artmış durumda ve de artmaya devam ediyor:
BALTIC DRY INDEX:https://www.tradingview.com/x/7MXh2TQG/Mersin'de gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kripto paralarla ilgili olumsuz ifadelerde bulundu: "Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de."

Avalanche (AVAX) , büyük kurumsal yatırım şirketleri Polychain Capital ve Three Arrows Capital'den 230 milyon dolar yatırım desteği aldı.

Tiyatro zinciri AMC Theatres, Bitcoin'den sonra Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash'i de ödeme aracı olarak kabul edeceğini duyurdu.SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ :


YOUTUBE:

https://www.youtube.com/c/vucaborsa


TWITTER:

https://twitter.com/vucaborsa


INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/vucaborsa
227 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page