top of page

Social Trading Nedir


Social Trading Nedir?


Yatırımcıların başkalarının pozisyonlarını taklit etmelerine ve bağlantı kurmalarına olanak tanıdığı için sosyal ticaret, finansal piyasalara erişim sağlamak için popüler bir yöntem haline gelmiştir. Sosyal ticaretin nasıl işlediğini ve içerdiği tehlikeleri bu yazımızda ele alacağız.

Sosyal ticaret (Social Trading), yatırımcıları birbirine bağlamak ve ticaret yapma becerilerini geliştirmek için sosyal medyayı kullanan bir ticaret stratejisidir.

Kullanıcılar Twitter, Facebook, LinkedIn ve Reddit gibi platformlarda kendi işlemlerini yayınlayabilir veya hisse senedi, tahvil, opsiyon ve diğer menkul kıymetleri satın alabilir.

Sosyal ticaret topluluğunun amacı, kullanıcıların birbirleriyle fikir ve bilgi paylaşarak yatırımlarını geliştirmelerine yardımcı olmaktır.


Social Trading Ne işe yarar?


Örneğin, bitcoin ile nasıl ticaret yapılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Reddit'te insanların kripto para birimlerine yatırım yapmak için ipuçları ve püf noktaları yayınlayacağı bir gruba katılabilirsiniz. Social Trading kullanıcıların arkadaşlarının yardımıyla yatırım yapmalarına olanak tanıyan bir yatırım türüdür.

Social Trading platformları, kullanıcıların menkul kıymetler, emtialar, hisse senetleri, tahviller ve diğer finansal varlıklar hakkında fikir ve görüşlerini paylaşmalarını mümkün kılar. Bu platformlar, yatırımcılara piyasa eğilimleri ve bu araçların fiyatları hakkında doğru bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, kullanıcıların bu araçlarla ilgili çeşitli konular hakkında tartışmalara ve münazaralara katılmalarına yardımcı olmaya çalışırlar.


Social Trading, diğer insanlarla birlikte hisse senedi, emtia, tahvil ve diğer finansal araçlarla ticaret yapma uygulamasıdır. Grup ticareti veya grup yatırımı olarak da bilinir.

Sosyal ticaret, finans dünyasında nispeten yeni bir kavramdır: ancak teknolojinin varlığını kolaylaştırdığı 2000'li yılların sonlarında tutunmaya başlamıştır. Sosyal ticaret, yatırımcıların yatırımlarını tartışabilecekleri, piyasa hareketleri hakkında notlarını karşılaştırabilecekleri ve aynı şeyi yapmakla ilgilenen diğer kişilerle ticaret yapabilecekleri çevrimiçi bir topluluk olarak başladı. Sosyal ticaretin arkasındaki fikir, paranızı tarih boyunca benzer fırsatlar bulmakla ilgilenen diğerleriyle bir araya getirerek daha iyi getiri elde edebileceğinizdir ve sosyal medya bu süreci katılmak isteyen herkes için mümkün kılmıştır. Social Trading, sosyal medya paylaşımları şeklinde paylaşılan bilgilere dayalı olarak hisse senetleri, emtialar, para birimleri ve diğer finansal araçların alım satımını içeren bir yatırım yöntemidir. Sosyal ticaret yaklaşımı, bir grup yatırımcının farklı hisse senetleri veya emtialar hakkındaki görüşlerini çevrimiçi bir forumda paylaştığı kitle kaynak kullanımına benzer. Sosyal ticaret ile kitle kaynak kullanımı arasındaki temel fark, sosyal ticaretin kullanıcılar tarafından sağlanan gerçek zamanlı verilere dayanması, kitle kaynak kullanımının ise uzmanlardan veya analistlerden alınan geçmiş verilere dayanmasıdır

Social Trading, aynı zamanda sosyal medya paylaşımları şeklinde paylaşılan bilgilere dayalı olarak hisse senetleri, emtialar, para birimleri ve diğer finansal araçların alım satımını içeren bir yatırım yöntemidir. Sosyal ticaret başarılıdır çünkü finansal piyasalara anında erişim sağlar ve farklı uzmanlık seviyelerindeki yatırımcıların birbirlerinin işlemlerini kopyalamasına ve ticaret stratejilerini birbirleriyle paylaşmasına olanak tanır.

96 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page