Kuvvetli Destek veya Direnç Seviyesi Nasıl Tespit Edilir?1) Bir destek veya direnç seviyesi ne kadar uzun süre kırılmadan geçerli kalırsa, o kadar kuvvetlidir.

2) Bir destek veya direnç seviyesini oluşturan işlem hacmi ne kadar fazlaysa, o destek veya direnç seviyesi o kadar kuvvetlidir.

3) Yakın zamanda oluşmuş bir destek ve direnç seviyesi daha eskiden oluşmuş bir destek veya direnç seviyesinden daha kuvvetlidir.

4) Daha önce hem daha fazla işlem hacmiyle oluşmuş hem de uzun süre kırılmadan kalmış bir destek veya direnç seviyesi, düşük işlem hacmiyle oluşmuş,henüz test edilmemiş yeni destek ve direnç seviyesinden daha önemlidir.


AliPersembe- Teknik Analiz mi Dedin Hadi Canım Sende

314 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Trade popüler bir yatırım mekanizmasına dönüştü. Pek çok insan yatırımlarını daha iyi değerlendirmek, kazancını arttırmak için farklı borsalarda hesap açmaktadır. Sonrasında çoğu kişi, başta bir bilen

Trade başlı başına stresli bir faaliyettir. Hem duygusal olarak hem de zihinsel olarak pek çok önemli ve riskli kararlar almak gerekir. Trade yönetimi, alım satım yaptığınız seviyeden bağımsız olarak