top of page

HEROES CHAINED: KENETLENMİŞ KAHRAMANLAR

3.01.2022


Heroes Chained, Inventuna Games tarafından geliştirilmiş Orta Dünya temalı fantastik ve aksiyon temelli bir rol yapma oyunudur.

Aynı zamanda bu oyun, bir #PlayAndEarn (tek taraflı pay to win/ödedikçe kazan anlayışının aksine) oyna & kazan odaklı oyuncu dostu bir #GameFi projesidir de diyebiliriz.Oyuncular, oyun içinde ilerledikçe kazandıkları malzemeleri (items) #NFT (non-fungible token) olarak ekosistem içerisinde alıp satarak aynı zamanda oyunda da işlevsel olarak kullanabilecekler. Bu NFT'ler oyun içinde bildiğimiz kalkan,kılıç,zırh, two-handed axe (çift elli balta) vb. olabilir.


Bununla birlikte NFT'ler, oyun içi etkinlikler ve görevler dahilinde ve de direkt satın alma yöntemleri ile elde edilebilecek.


Projenin geliştiricileri arasında dünyaca ünlü ve atari solanlarında kendisinin oyunlarıyla büyüdüğümüz video oyun yapımcısı ve geliştiricisi üstad Mevlüt Dinç, sanat yönetmeni olarak Game of Thrones gibi bir çok önemli projede görev almış Onur Can Çaylı, müzik yönetmeni ise Emre Yücelen gibi alanında uzman ve duayen isimler bulunmakta.


Ayrıca Bkz: Hayat Bir Oyun - Mevlüt Dinç , Nemesis Kitap , 2019

(Kitabın bütün gelirleri "Darüşşafaka" Vakfına bağışlanmakta.)

Proje Avalanche ağı üzerinde yol haritasında da belirtildiği üzere Ocak ayında satışa çıktı. Aynı zamanda Avalanche, Avalaunch, Colony gibi ekosistem içerisinde büyük ve önemli yatırımcıları,destekçileri mevcut. 3 Ocak 2022 itibariyle "Good Games Guild" ile partnerlik anlaşması da yapıldı.Şahsen böyle önemli ve yerli imkanlarla hayata geçirilen bu projenin bir parçası olmak bizleri de çok heyecanlandırıyor. Malum oyun sektörü 3.2 milyar oyuncuyu barındıran ve bir çok sektörden (örn: sinema ve müzik sektöründen) büyük ve her geçen gün üssel fonksiyonel (parabolik) şekilde büyüyen, krizlerden çok etkilenmeyen ve hatta bu durumu fırsata çevirebilen de bir sektör aynı zamanda.Kaldı ki bu 3.2 milyar oyuncuların sadece 20 milyona yakını blockchain (blokzincir) altyapılı oyunlara erişmiş durumda. Görüldüğü üzere yolun çok çok başındayız.Kendi adıma konuşacak olursam çok heyecanlıyım ve oyunun bir önce çıkmasını bekliyorum açıkçası. : )Oyunun hem PC hem de mobil versiyonu olacak bu arada. 2022 ilk çeyreğinde #NFT ve arazi satışları da başlayacak. Road Map (Yol Haritası) gayet planlı ve programlı bir şekilde ilerliyor.Yol haritasında yine görüldüğü üzere oyunun betası 2022 2. çeyrek, tam sürümü ise 2022 3. çeyrekte çıkacak.

Yol Haritası için bkz: https://heroeschained.com/#roadmapCEO Erhan TAŞKIN'ın en son Türkçe A.M.A. (ask me anything - soru & cevap) etkinliğinde belirttiği üzere Heroes Chained, "Kenetlenmiş Kahramanlar" lafzına gönderme yaparak aslında rüya takım (dream team) oluşturmaya çalışırken bu isimden yola çıktılarını ifade etmekte. İşte bu noktada "Heroes Chained" projesine destek veren herkesi yine bu oyunun içerisinde kenetlenmiş birer kahraman olarak tarif etmekte mümkün.

Türkçe Soru-Cevap Etkinliği için:Oyunu incelediğimde ne kadar farklı türler de olsa Baldur's Gate serisi,Neverwinter Nights serisi, Icewind Dale serisi,Elder Scrolls serisi, Disciples serisi vb. oynadığım oyunların o efsanevî Orta Dünya atmosferine geri döndüm diyebilirim. Uykusuz, okulu astığımız ve kimi sınavlara bir gün hatta bir kaç saat önceden hazırlanmamız gereken üstad Mevlüy DİNÇ'in (Mev) oyunlarıyla (İKV, İstanbul Kıyamet Vakti) büyüdüğümüz o güzel günlere. :))


Oyunda bir de karavanımız olacak seyahat etmek için. O dungeon senin bu raid benim şu side questler onun derken muazzam bir "Orta Dünya" macerası bizi bekliyor. Tabii ki oyun hakkında bir çok detayı gün geçtikçe paylaşıyor da olacağız.


Velhasıl, aslında hepimiz CEO Erhan TAŞKIN'ın da vurguladığı üzere birer kahramanız (hero/heroine) yeter ki kenetlenelim (chained), o vakit hep birlikte bütün zorlukları aşarız evelallah. :))


Bu arada bu yazı dizisini buraya kadar okuma gayreti göstererek kendini özellikle oyun alanında geliştirmek isteyen 2 genç kardeşimize içimden gelerek Mevlüt DİNÇ üstadımızın "Hayat Bir Oyun" adlı kıymetli eserini hediye etmek istiyorum. Şimdiden herkese GL & HF ^_^

Resmî web sitesi: https://mevdinc.com/Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun! #vucaborsa #heroeschained201 görüntüleme

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page